Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ 4-2

Κεραυνός-Λούρος 4-2
Την καλύτερη φετινή του εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα ο Κεραυνός Θεσπρωτικού ο οποίος επικράτησε με σκορ 4-2  του Θρίαμβου Λούρου.
Παρουσία περίπου 1000 φιλάθλων, ο Κεραυνός Θεσπρωτικού απέδειξε με την σημερινή του εμφάνιση, ότι δίκαια βρίσκεται πρώτος μόνος του στον βαθμολογικό πίνακα και μάλιστα με διαφορά
τεσσάρων βαθμών από την ομάδα του Λούρου.
Ο Φέκκας Κώστας

Ήταν ένα ματς πραγματικό ντέρμπι το οποίο είχε συνολικά έξη τέρματα, μια αποβολή και πολλές φάσεις  στις δύο εστίες.
Ο Θρίαμβος Λούρου στο πρώτο 20΄λεπτο της αναμέτρησης κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους και να προηγηθεί στο σκορ δύο φορές, όμως η ομάδα του Κεραυνού πολύ εύκολα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια  και μάλιστα πριν την λήξη του  α΄ημιχρόνου να πετυχαίνει την ανατροπή και να προηγείται στο σκορ.
Στο β΄ημίχρονο ο Κεραυνός ήταν πολύ ανώτερος από τον Λούρο, πέτυχε με την λήξη του αγώνα το τέταρτο γκολ του και γενικά δίκαια πανηγυρίζει για τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Φάση από την σημερινή αναμέτρηση
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 2΄λεπτό δυνατό σουτ του Λέτσου ο Κώτσης μπλοκάρει την μπάλα
Στο 8΄λεπτό δυνατό σουτ του Φέκκα και πάλι ο Κώτσης μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 10' λεπτό κόρνερ του Μπρούβα ο Μπάκας με ωραία κεφαλιά πετυχαίνει το 0-1.
Στο 11΄λεπτό σουτ πλασέ του Μπρούβα ο Duka εύκολα μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 15΄λεπτό μόνος του ο Σιώρος πραγματοποιεί πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή και οι αμυντικοί παίκτες του Λούρου διώχνουν την μπάλα πάνω στη γραμμή.
Στο 17΄λεπτό έξοχο πλασέ σουτ του Κολιού από πλάγια θέση μέσα στην μεγάλη περιοχή και το 1-1 για τον Κεραυνό.
Γέμισε σήμερα το "Κατερίνα Θάνου"
Στο 20΄λεπτό και πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των φιλάθλων του Κεραυνού για την ισοφάριση, ο Θρίαμβος Λούρου, σε μια ξαφνική αντεπίθεση,  κερδίζει πέναλτι στο χέρι του Κιτσαντά και ο Μηλιώνης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι πετυχαίνει το 1-2.
Στο 22 λεπτό ο Φέκκας με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το 2-2.
Στο 24΄λεπτό δυνατό σουτ του Λέτσου ο Κώτσης μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 29΄λεπτό ωραίο πλασέ σουτ του Λέτσου η μπάλα περνά άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Κώτση.
Ο Θανάσης Λέτσος

Στο 32΄λεπτό ο Σιώρος αφού πέρασε και τον Κώτση με ωραία μπαλιά βρίσκει μόνο τον Τζιάκο Γ.Ν. ο οποίος δεν δυσκολεύεται σε κενό τέρμα να πετύχει το 3-2.
Στο 55΄λεπτό κόρνερ του Φέκκα και δυνατή κεφαλιά του Λέτσου ο Κώτσης με δυσκολία μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 58΄λεπτό πλασέ σουτ του Φέκκα η μπάλα παερνά ελάχιστα άουτ.
Στο 67΄λεπτό ο Θεοδώρου αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από τον αγώνα.
Στο 72΄λεπτό ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Georgiev η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Duka.
Στο 73΄λεπτό μόνος του ο Φέκκας με τον Κώτση όμως το πλασέ σουτ που πραγματοποιεί στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.
Άποψη από την σημερινή κερκίδα
του Κεραυνού

Στο 76΄λεπτό τετ α τετ του Κούση με τον Κώτση ο τελευταίος την τελευταία στιγμή μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 78΄λεπτό ο Θεοδώρου αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται από τον αγώνα.
Πανηγυρισμοί των παικτών του Κεραυνού
στο 4-2
Στο 81΄λεπτό ο Σιώρος μόνος του με τον Κώτση και πάλι ο τελευταίος με ωραίο προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα.
Στο 82΄λεπτό δυνατή κεφαλιά του Κολιού από καλή θέση  η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.
Στο 85΄λεπτό σουτ του Φέκκα σε κενή εστία ο Κατσάνος με υπερένταση διώχνει την μπάλα πάνω στη γραμμή του τέρμπατος.
Στο 86΄λεπτό ωραία κεφαλιά του Κούση η μπάλα βρίσκει το κάθετο δεξί δοκάρι του Κώτση.
Ο Δήμαρχος Ζηρού κ.Γιολδάσης με τον
Πρόεδρο Ζήκο Ρεμπή και τον Πρόεδρο
Διαιτητών Ε.Π.Σ.Πρέβεζας-Λευκάδας
κ.Φραγκούλη

Στο 87΄λεπτό ωραία κεφαλιά του Κατσάνου, ο Duka με δυσκολία διώχνει την μπάλα κόρνερ.
Στο 88΄λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. πραγματοποιεί δυνατό σουτ και ο Κώτσης με δυσκολία διώχνει την μπάλα κόρνερ.
Στο 91΄λεπτό ο Φέκκας με ωραίο πλασέ σουτ διαμορφώνει το τελικό 4-2.
Η Διαιτησία του κ.Ρούσσου Ν. και των βοηθών του Κων/νου και Ρούσσου  Γ.ήταν πολύ καλή.