Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κιτσαντάς, Duka, Λέτσος, Τζιάκος, Νάσης, Φέκκας,
Σιώρος, Κούσης, Κολιός, Μαλέσκος, Μπόμπορης
Στο ντέρμπι της 18ης Αγωνιστικής μεγάλος νικητής αναδείχθηκε σήμερα το απόγευμα ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ, ο οποίος επικράτησε με σκορ 2-0 της Α.Ε. Πρέβεζας.

Διατητές και αρχηγοί των ομάδων

Σ' ένα καταπληκτικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο Θεσπρωτικό και με την παρουσία πολλών φιλάθλων, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ κατάφερε να πάρει την επιθυμητή νίκη και τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι σε μια πάρα πολύ δυνατή και δύσκολη ομάδα όπως είναι η Α.Ε. Πρέβεζας.
Ήταν πραγματικά  ένα παιχνίδι ντέρμπι, που είχε αρκετές φάσεις στις δύο εστίες, είχε δύο γκολ, δύο δοκάρια και από μία  αποβολή για την κάθε ομάδα.

Η νίκη του του ΚΕΡΑΥΝΟΥ στο σημερινό παιχνίδι απέναντι στην Α.Ε Πρέβεζας  κρίνεται δίκαιη,  γιατί δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες και έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι έτσι ώστε  να διατηρηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας.
Πανηγυρισμοί στο 1-0  με το γκολ του Φέκκα
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:
Στο 59΄λεπτό δεύτερη κίτρινη κάρτα και κόκκινη στον παίκτη της Α.Ε. Πρέβεζας Τουλκερίδη
Στο 62΄λεπτό δυνατή κεφαλιά του Φέκκα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Τουμανίδη.
Στο 66΄λεπτό ο Κούσης δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισα σε αντίπαλο  και αποβάλλεται από τον αγώνα από τον κ. Ποντίκη.
Στο 67΄λεπτό σουτ του Σιώρου έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ.
Στο 72΄λεπτό,  σε ωραία αντεπίθεση των παικτών του Κεραυνού, ο Φέκκας εκμεταλλευόμενος την ωραία σέντρα του Σιώρου  με δυνατή κεφαλιά από το  ύψος της μικρής περιοχής πετυχαίνει το 1-0.
Πανηγυρισμοί στο 2-0 και πάλι με γκολ του Φέκκα
Στο 77΄λεπτό ο Φέκκας με ωραίο πλασέ σουτ μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το τελικό 2-0.
Η Διαιτησία του κ. Ποντίκη και των βοηθών του Λαμπρούση και Σφονδύλη ήταν άριστη.

Μετά το παιχνίδι στις δηλώσεις του ο Βαγγέλης Φίντζος αφού πρώτα συγχάρηκε τους παίκτες του για την σπουδαία νίκη, ευχαρίστησε ιδιαίτερα τους αντιπάλους ποδοσφαιριστές της Α.Ε. Πρέβεζας για την άψογη και αθλητική συμπεριφορά τους.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Α.Π.Σ. ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Duka, Μπόμπορης, Μαλέσκος (53΄Τζιάκος Δ.), Νάσης (88΄Παππάς), Κιτσαντάς, Κούσης, Σιώρος, Λέτσος, Τζιάκος, Κολιός, Φέκκας (82΄Τζιάκος Γ.Δ.)
Α.Ε.ΠΡΕΒΕΖΑΣ: Τουμανίδης, Πανταζής (56΄Βάλβης), Ζέρης Π.,  Μπέκας, Νάτσης, Τουλκερίδης, Χήτος (50΄Δαρδαμάνης), Ζέρης Ξ., Κώστας, Αρβανίτης, Τριάντος