Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

5η Αγωνιστική: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ-Α.Ε.Κ. ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 2-0

Κεραυνός: Κατσάνος, Καλδάνης, Τζιάκος Γ.Ν., Καλδάνης Ξ., Τζιάκος Γ.Δ., Μαλέσκος
Σιώρος Απ., Κολιός, Σιώρος Αντ., Ντόβας, Μπόμπορης

Την πρώτη του εντός έδρας νίκη πέτυχε ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ Θεσπρωτικού με σκορ 2-0 απέναντι στην ομάδα της Α.Ε.Κ. Αρχαγγέλου.
Το 2-0 με τον Τζιάκο Γ.Ν.
Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο Κεραυνός κατέκτησε δίκαια τους τρείς βαθμούς της νίκης παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο.
Αντίθετα η ομάδα του Αρχαγγέλου, που ως στόχο είχε το βαθμό της ισοπαλίας δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσει τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια δίκαιη ήττα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
Στο 25ο λεπτό ύστερα από εξαιρετικό συνδυασμό ο Σιώρος Απ. βρέθηκε μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα Ισπόγλου και με πλασέ σουτ έκανε το 1-0.
Στο 63ο λεπτό ο Τζιάκος Γ.Ν. με δυνατό δεξί σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέτυχε το 2-0.
Ο Σιώρος Απ. πανηγυρίζει για το 1-0

Στο 75ο λεπτό καταπληκτικό σουτ του Καραγιάννη έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα βρίσκει το κάθετο αριστερό δοκάρι του Ισπόγλου.
Η διαιτησία του κ. Γκλιάτη και των βοηθών του Μπαίλη και Κωνσταντίνου ήταν άριστη.