Δευτέρα 2 Μαΐου 2011

Σάββατο 30/4/2011, ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ – ΠΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ 5-2, (Ημίχρονο 3-1)

Επτά γκολ απόλαυσαν όσοι παραβρέθηκαν στο “Κατερίνα Θάνου” όπου ο γηπεδούχος Κεραυνός Θεσπρωτικού πέτυχε την δέκατη έκτη νίκη του στο πρωτάθλημα με σκορ 5-2, αυτή τη φορά απέναντι στην ομάδα της Φιλιππιάδας 2004.
Η ομάδα του Κεραυνού αφού πέτυχε από πολύ νωρίς τα δύο πρώτα τέρματά του, στη συνέχεια χωρίς να διακατέχεται από άγχος, έπαιξε πιο απελευθερωμένα βοηθώντας έτσι και τη νεανική ομάδα της Φιλιππιάδας 2004 να παρουσιάσουν ένα πλούσιο θέαμα.
Όσον αναφορά το παιχνίδι, ο Κεραυνός κατέκτησε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης διότι και ανώτερος ήταν από τους αντιπάλους του και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 5ο λεπτό ο Κολιός από θέση πλάγια δεξιά πραγματοποίησε σέντρα και ο αμυντικός Κολιοκίτσιος με κεφαλιά πέτυχε το αυτογκόλ και το 1-0.
Στο 8ο ο Φέκκας από αριστερά πλαγιοκόπησε την αμυντική γραμμή και με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή διαπλασίασε τα τέρματα για την γηπεδούχο ομάδα.
Στο 28ο λεπτό ο Καλύβας μόνος του απέναντι με τον Μαϊκάντη δεν δυσκολεύεται να μειώσει το σκορ σε 2-1.
Στο 35ο λεπτό, ύστερα από άψογη συνεργασία σε αντεπίθεση των παικτών του Κεραυνού, ο Σιώρος με πλασέ σουτ μέσα από την μικρή περιοχή πέτυχε το 3-1.
Στο 67ο λεπτό ο Τζιάκος Δ. με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή πραγματοποιεί το 4-1.
Στο 81ο λεπτό, ύστερα από αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε η φιλοξενούμενη ομάδα, ο Καλύβας από τα 11 βήματα πέτυχε το 4-2.
Στο 87ο λεπτό η ομάδα του Κεραυνού μένει με 10 παίκτες ύστερα από την αποβολή του Φέκκα με απευθείας κόκκινη κάρτα.
Στο 91ο λεπτό ο Κούσης ύστερα από ατομική προσπάθεια από αριστερά βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Αχμέτη και με ωραίο πλασέ σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-2.
Η Διαιτησία του Φίτσα Γεώργιου και των βοηθών Καλογέρη Θωμά και Κώτση Θεόδωρου ήταν καλή.